所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Gender | SKT |
| Pitch | 3 mm |
| Termination Method | Press Fit |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Connector Style | Blade Power |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Number of Positions | 8 |
| Connector Usage | Backplane |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Layout, Typical | 8 Power |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Color | Gray |
| Packaging | Bulk |
| Other Names | 1209436 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 19 |
| Housing Material | Polyester |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Product Type | Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 19 |
| Series | :- |
| Pitch Spacing | :1.5mm |
| No. of Contacts | :8 |
| Contact Termination | :Press Fit Right Angle |
| No. of Rows | :1 |
| Weight (kg) | 0.05 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话