所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1210 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 27 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0H |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 3.02 mm |
| Product Height | 0.93 mm |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 27 pF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Temperature Coefficient / Code | +/- 60 PPM / C |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3225 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 0.100 in W x 0.119 in L x 0.036 in H |
| Package / Case | 1210 (3225 metric) |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tradename | Accu-P |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height - Seated (Max) | 0.044" (1.13mm) |
| Size / Dimension | 0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Height | 0.036 in |
| Series | Accu-F, Accu-P |
| Case Length | 0.119 in |
| Case Width | 0.100 in |
咨询QQ
热线电话