所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 20 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Trays |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Housing Material | Polyester GF |
| Connector Series | HV-190 |
| Sealed | No |
| Termination Method to PC Board | Through Hole - Solder |
| Contact Plating Mating Area Material | Gold (30) |
| Number of Positions | 10 |
| Closed Entry | With |
| Centerline Matrix | 2.54 |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Board Standoff | With |
| Connector Height | 5.8 |
| Housing Color | Green |
| Mounting Pattern | 2.54 x 7.62 |
| Product Type | Connector |
| Housing Entry Style | Side |
| Profile | Standard |
| PCB Mount Retention | Without |
| Holddown Feature | Without |
| Packaging Quantity | 84 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Closed Bottom | Without |
| Contact Base Material | Phosphor Bronze |
| Termination Post Length | 3.2 |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| UL Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Solder Tail Contact Plating | Matte Tin |
| Stackable | Yes |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Green |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Height Above Board | 0.228" (5.80mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 31.5µin (0.80µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 84 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Series | AMPMODU MOD II |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 10 |
| Tradename | AMPMODU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Operating Temp Range | -65C to 105C |
| Contact Resistance Max | 12 mohm |
| Current Rating (Max) | 3/Contact A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 50.8 mm |
| Product Depth (mm) | 7.62 mm |
| Product Height (mm) | 5.8 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| No. of Rows | :2 |
| No. of Contacts | :10 |
| Lead Spacing | :2.54mm |
| Weight (kg) | 0.004 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话