所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 14 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Trays |
| Housing Material | Polyester GV |
| Connector Series | HV-190 |
| Sealed | No |
| Number of Positions | 14 |
| Closed Entry | With |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Solder Tail Contact Plating | Tin |
| Brand | AMP |
| Mount Angle | Right Angle |
| Housing Color | Green |
| Product Type | Receptacle |
| Housing Entry Style | Side |
| Profile | Standard |
| Holddown Feature | Without |
| Packaging Quantity | 56 |
| Termination (Solder) Post Length (mm in) | 3.20 [0.126] |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Mounting Pattern (mm (in)) | 2.54 x 7.62 [.100 x .300] |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| Housing Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Closed Bottom | Without |
| Connector Height (mm (in)) | 5.80 [0.228] |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| PCB Retention Feature | No |
| Stackable | Yes |
| Centerline Matrix (mm (in)) | 2.54 [.100] |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Green |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Height Above Board | 0.228" (5.80mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 31.5µin (0.80µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right |
| Series | AMPMODU MOD II |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 14 |
| Tradename | AMPMODU |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话