所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 15 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Trays |
| Housing Material | Polyester |
| Mounting Angle | Right |
| Series | AMPMODU MOD II |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 15 |
| Tradename | AMPMODU |
| Product Type | Receptacles / Sockets - PCB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Green |
| Product Length (mm) | 38.1 mm |
| Product Height (mm) | 5.8 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话