所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Board Mount Pressure / Force Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Pressure | 0 psi to 15 psi |
| Pressure Type | Absolute |
| Accuracy | 0.2 % |
| Output Type | Amplified |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Package / Case | DIP-8 |
| Port Type | Dual Axial Barbless |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Voltage | 100 mV |
| Port Size | 3.23 mm |
| Supply Current | 1.5 mA |
| Output | 0 mV ~ 100 mV |
| Termination Style | PCB |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Standard Package | 10 |
| Other Names | MSP6818 |
| Package/Case | 8-DIP Module |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话