所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Port Size | Male, 0.018" (0.4572mm) Tube |
| Output | 0 mV ~ 100 mV |
| Termination Style | PCB |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Standard Package | 20 |
| Operating Pressure | 15 PSI |
| Package/Case | 8-DIP Module |
| Product Category | Board Mount Pressure / Force Sensors |
| Output Type | Analog |
| Output Voltage | 100 mV |
| Package / Case | DIP-8 |
| Accuracy | 0.2 % |
| Supply Current | 1.5 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话