所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 15.7(Max) X 6.1(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.02 uF |
| Voltage | 400|125 Vac |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | Y5V |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 15.7(Max) mm |
| Operating Temperature | -30 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 6.1(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 0.02 uF |
| Voltage Rating | 125 VAC |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 125 C |
| Dissipation Factor DF | 2 |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - AC Line Rated |
| Capacitance - nF | 20 nF |
| Capacitance - pF | 20000 pF |
| Case Diameter | 15.7 mm |
| Lead Spacing | 9.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 125L |
| Factory Pack Quantity | 125 |
| Temperature Coefficient / Code | Y5V |
| Lead Diameter | 0.64 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Suppression Class | X1/Y4 |
| Product Diameter | 15.7(Max) |
| Product Depth | 6.1(Max) |
| Seated Plane Height | 18.9(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Unit Pack | 125 |
| MOQ | 500 |
| Operating Temp Range | -30C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Lead Diameter (nom) | 0.64 mm |
| Construction | Radial |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| Temp Coeff (Dielectric) | Y5V |
| Lead Spacing (nom) | 9.5 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 6.1 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Seated Plane Height | 18.9 mm |
| Size (mm) | 15.7 X 6.1 |
| Product Diameter (mm) | 15.7 mm |
| DELETED | Compliant |
| Product Range | :VISHAY - 125L Series |
| Capacitance Tolerance | :± 20% |
| Dielectric Characteristic | :Y5V |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85322300 |
咨询QQ
热线电话