所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Cable Assemblies |
| RoHS | In Transition |
| Product | I/O Assemblies |
| Type | Flat Pin Staked Flex Jumpers |
| Connector End A | Housing (Nylon) |
| Connector End B | Housing (Nylon) |
| Gender | Female / Female |
| Wire Gauge - AWG | 26 |
| Length | 2 in |
| Color | White |
| Current Rating | 3 A |
| Jacket Material | Polyester (Mylar) |
| Number of Conductors | 13 |
| Series | 173 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Life | NRND: Not recommended for new designs. |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contact Termination | Receptacle to Receptacle |
| Number of Positions | 13 |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
咨询QQ
热线电话