所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Precision Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Precision Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Number of Turns | 1 |
| Element Type | Wirewound |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 2 kOhms |
| Termination Style | Turret |
| Tolerance | 5 % |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Power Rating | 2 W |
| Series | 140 |
| Resistance Value | 2K |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Product Diameter | 12.7 |
| Technology | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ±20 |
| Product Length | 29.39 |
| Power Rating | 2 |
| Type | Potentiometer |
| Shaft Diameter | 3.17 |
| Mounting | Panel Mount |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 2k |
| Actuator Length | 0.700" (17.78mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Resistive Material | Wirewound |
| Power (Watts) | 2W |
| Actuator Diameter | 0.125" (3.17mm) |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Standard Package | 10 |
| Rotation | 330° |
| Size - Body | Round - 0.500" Dia x 0.305" L (12.70mm x 7.75mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Material,Element | Wirewound |
| MountingType | Panel |
| NumberofTurns | 1 |
| Power,Rating | 2W |
| Taper | Linear |
| Termination | SolderablePins |
咨询QQ
热线电话