所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Daughter Card |
| Pitch | 1.8 mm |
| Number of Rows | 9 |
| Number of Contacts | 144 |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Length | 29.41 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Product Depth | 18.6 |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 10.5 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Pitch | 1.8 |
| Housing Color | Black |
| Gender | RCP |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Comment | Connector J5 will use connector J6 when physical position of J6 is either not b |
| RoHSELV Compliance | RoHS/Not ELV Compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Density | 85 lines/inch |
| Solder Tail Contact Plating | Tin-Lead over Nickel |
| Brand | Tyco Electronics |
| Module Type | Center |
| Number of Columns | 16 |
| VITA 41VITA 46 Configuration | Yes |
| Mount Angle | Vertical |
| REF | P32 |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold over Nickel |
| Part Designation | T2-C08-V |
| Product Type | Backplane |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS not ELV compliant |
| Data Rate (Gbs) | 6.5 |
| Spacing Between Cards (mm in) | 20.30 [0.800] |
| Connector Usage | Backplane |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Positions Loaded | All |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Connector Style | VITA 46, Center |
| Number of Positions | 144 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 17 |
| Product Category | High Speed / Modular Connectors |
| Series | MultiGig RT |
| Termination Style | Press Fit |
| Mounting Angle | Vertical |
| Number of Positions / Contacts | 144 |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Number of Contact Rows | 9 |
| Product Length (mm) | 29.41 mm |
| Product Depth (mm) | 18.6 mm |
| Product Height (mm) | 10.5 mm |
| Voltage Rating Max | 50VAC |
| Pitch (mm) | 1.8 mm |
| Row Pitch | :1.8mm |
| Pitch Spacing | :1.8mm |
| No. of Contacts | :144 |
| Contact Termination | :Through Hole Vertical |
| No. of Rows | :16 |
| Colour | :Black |
| Lead Spacing | :1.8mm |
| Material | :Liquid Crystal Polymer |
| No. of Mating Cycles | :250 |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话