所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Backplane |
| Pitch | 1.8 mm |
| Number of Rows | 9 |
| Number of Contacts | 144 |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Comment | Connector J5 will use connector J6 when physical position of J6 is either not be |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Product Type | Connector |
| Contact Base Material | Phosphor Bronze |
| Card Slot Pitch | 20.3 |
| Industry Standard Configuration | VITA 46 |
| Series | None |
| Brand | Tyco Electronics |
| Density | 85 lines/inch |
| Number of Columns | 16.0 |
| Module Type | Center |
| UL Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Mount Angle | Vertical |
| Type of Connector | Backplane |
| Housing Color | Black |
| Solder Tail Contact Plating | Tin-Lead over Nickel |
| Data Rate | 6.5 |
| Contact Plating Mating Area Material | Gold |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Connector Usage | Backplane |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating | 50V |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Positions Loaded | All |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Connector Style | VITA 46, Center |
| Number of Positions | 144 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 17 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | High Speed / Modular Connectors |
| Termination Style | Solder Pin |
| Number of Positions / Contacts | 144 |
| Mounting Style | PCB |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| 注释 | 当 J6 的物理位置未使用或除 MULTIGIG RT 之外的连接器(例如 FO 连接器)位于此位置中时,连接器 J5 将使用连接器 J6。 |
| Board-to-Board Configuration | Vertical |
| Centerline (Pitch) | .071 mm [ 1.8 in ] |
| 接合对准 | 带有 |
| 引导位置 | 中心 |
| 连接器种类 | 母端 |
| Shrouded | No |
| 行间距 | .071 mm [ 1.8 in ] |
| Connector System | 板对板 |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 行数 | 9 |
| 列数 | 16 |
| 接合对准类型 | 极化 |
| Card Slot Centerline | 20.3 mm [ .8 in ] |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 1 |
咨询QQ
热线电话