所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Daughter Card |
| Pitch | 1.8 mm |
| Number of Rows | 7 |
| Number of Contacts | 112 |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Rail / Tube |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Product Type | Connector |
| Contact Base Material | Phosphor Bronze |
| Card Slot Pitch | 20.3 |
| Series | RT2 |
| Brand | Tyco Electronics |
| Module Type | Center |
| Number of Columns | 16.0 |
| UL Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Mount Angle | Right Angle |
| Type of Connector | Plug Assembly/Daughter Card Connector |
| Housing Color | Black |
| Termination Type | Differential |
| Solder Tail Contact Plating | Tin-Lead over Nickel |
| Contact Plating Mating Area Material | Gold (50) |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Connector Usage | Daughtercard |
| Contact Layout, Typical | 32 Signal Pairs, 8 Single Signal, 40 Ground |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating | 50V |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Plug, Male Blades |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Positions Loaded | All |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Connector Style | VITA 46, Center |
| Number of Positions | 112 |
| Features | Board Guide |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 17 |
| Product Category | High Speed / Modular Connectors |
| Mounting Angle | Right |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Gender | PL |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 7 |
| Product Length (mm) | 28.68 mm |
| Product Depth (mm) | 22.31 mm |
| Product Height (mm) | 18.4 mm |
| Pitch (mm) | 1.8 mm |
| Board-to-Board Configuration | Right Angle |
| Centerline (Pitch) | .071 mm [ 1.8 in ] |
| 接合对准 | 带有 |
| 引导位置 | 中心 |
| 连接器种类 | 插头 |
| Shrouded | Fully Shrouded |
| 行间距 | .053 mm [ 1.35 in ] |
| Connector System | 板对板 |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 行数 | 7 |
| 列数 | 16 |
| 接合对准类型 | 极化 |
| Card Slot Centerline | 20.3 mm [ .8 in ] |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 1 |
咨询QQ
热线电话