所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Termination Style | Screw |
| Actuator Style | Leaf Lever |
| Product Length | 19.84 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum DC Voltage Rating | 30@(CE/CSA/KEMA/UL) |
| Product Depth | 6.35 |
| Mounting | Through Hole |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Product Height | 16.81 |
| Maximum Power Rating | 186.42@(CSA/UL) |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Maximum AC Voltage Rating | 250@(CE/CSA/KEMA/UL) |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 11@250VAC@(CE/CSA/KEMA/UL) |
| Actuator Material | Steel/N/A |
| Operating Force | 1.95 |
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 0.030" (0.8mm) |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 11A (AC), 5A (DC) |
| Operating Force, Torque | 198.4gf |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Operating Position | 0.350" (8.9mm) |
| Overtravel | 0.030" (0.8mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Standard Package | 20 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Pretravel | 0.218" (5.5mm) |
| Release Force | 56.7gf |
| Mechanical Life | 80,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contact Form | SPDT |
咨询QQ
热线电话