所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Switch Limit |
| Lead Time | 365 Days |
| Current Rating | 5 A |
| IP Rating | IP 65, IP 66, IP 67 |
| Series | 14CE |
| Contact Form | SPDT |
| Termination Style | Screw |
| NEMA Rating | 1, 3, 4, 6, 6P, 12, 13 |
| Actuator | Plunger |
| Type | Limit Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Body dimensions | 44 x 40 x 16mm |
| Sensor type | limit switch |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Multiplicity | 1 |
| Connection | lead 1m |
| Body material | metal |
| Switched voltage | max 240V AC, max 28V DC |
| Gross weight | 0.22 kg |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Actuator type | pin plunger Ø10mm |
| Contact plating | silver plated |
| Output configuration | SPDT |
| Sealing | IP65 |
| DC contacts rating (at resistance load) | 3 A / 28 VDC |
| Contact current max | 5A |
| AC contacts rating (at resistance load) | 5 A / 240 VAC |
| 最大交流电压 | 240V |
| 最大电流 | 5 A |
| IP 防护等级 | IP65, IP67 |
| 最高工作温度 | +70°C |
| 刀和掷配置 | SP |
| 最低工作温度 | 0°C |
| 宽度 | 40mm |
| 尺寸 | 49 x 40 x 16 mm |
| 深度 | 16mm |
| 执行器类型 | 柱塞 |
| 长度 | 49mm |
| 正常状态配置 | 常开/常闭 |
咨询QQ
热线电话