所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Body dimensions | 44 x 40 x 16mm |
| Sensor type | limit switch |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Multiplicity | 1 |
| Connection | lead 1m |
| Body material | metal |
| Switched voltage | max 125V AC, max 30V DC |
| Gross weight | 1 g |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Actuator type | pin plunger Ø10mm |
| Contact plating | gold plated |
| Output configuration | SPDT |
| Sealing | IP65 |
| DC contacts rating (at resistance load) | 1 A / 30 VDC |
| Contact current max | 1A |
| AC contacts rating (at resistance load) | 1 A / 125 VAC |
咨询QQ
热线电话