所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Style | Housing |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Yellow |
| Gender | Female, Receptacle |
| Material | Nylon |
| Terminal Size | 0.250" (6.35mm) |
| Terminal Type | Quick Connect, Disconnect |
| Note | Contacts Not Provided |
| Number of Positions | 2 |
| For Use With/Related Products | 0.250" (6.35mm) Quick Connects |
| Standard Package | 1 |
| Stacking Direction | Side to Side |
| Other Names | A117260 |
| 壳体颜色 | 黄色 |
| Insulated | Yes |
| 盖型 | With |
| UL 等级 | 获得认可 |
| 针数 | 2 |
| 封装方法 | 包装 |
| 极化 | 是 |
| 长度 | 27.43 mm [ 1.08 in ] |
| 封装数量 | 1 |
| 锁板颜色 | With |
| Height | 8.382 mm [ .33 in ] |
| Style Code | A |
| Housing Type | Receptacle Housing |
| 外壳材料 | 尼龙 6/6 |
| 接合固定类型 | 锁闩 |
| 工组温度范围 | -40 – 105 °C [ -40 – 221 °F ] |
| 产品类型 | 端子护套 |
| Centerline | 15.11 mm [ .595 in ] |
| 获得 CSA 认证 | Listed |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 端子和接头种类 | Receptacle |
咨询QQ
热线电话