所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Hard Metric |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Contacts | 30 |
| Termination Method | Press Fit |
| Mounting | Through Hole |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Bulk |
| PCB Mount Angle | Vertical |
| Module Type | Signal |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Post Type | Press-Fit |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Post Plating | Tin |
| Number of Signal Positions | 30 |
| Product Type | Fixed-Board (Header) |
| Voltage Rating (VAC) | 30 |
| Sequencing | Yes |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| Pin Header Width (mm (in)) | 18.00 [0.709] |
| Comment | With sequenced contacts. Refer to customer drawing for specific loading pattern |
| Press-Fit Post Style | Compliant Pin |
| Sequencing Configuration Row B | Mating Post Length 7.25mm, Termination Post Length 4.25mm |
| Sequencing Configuration Row C | Mating Post Length 7.25mm, Termination Post Length 4.25mm, Mating Post Length 8 |
| Sequencing Configuration Row A | Blank, Mating Post Length 8.25mm, Termination Post Length 4.25mm |
| Sequencing Configuration Row D | Mating Post Length 7.25mm, Termination Post Length 4.25mm, Mating Post Length 8 |
| Sequencing Configuration Row E | Mating Post Length 7.25mm, Termination Post Length 4.25mm |
| Centerline Matrix (mm (in)) | 2.00 x 2.00 [.079 x .079] |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
咨询QQ
热线电话