所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Outlet Strips |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Outlets | 5 |
| Data Line Protection | N |
| Mounting Style | Keyhole |
| Output Voltage | 220 V |
| Current Rating | 10 A |
| Product | Power Outlet Strips |
| AC Outlets | 5 |
| Current - Max | 10A |
| Type | Outlet Strip |
| Connector - AC Output | IEC 320-C13 |
| Mounting Type | Bench, Wall |
| Region Utilized | Internationally |
| Standard Package | 1 |
| Housing Material | Aluminum and Steel |
| Weight | 1.2 lbs (544.3g) |
| Cord Length | Without Cord |
| Overload Protection | Circuit Breaker(s) |
| Approvals | CE, CSA, cULus, TUV-GS |
| Voltage - Input | 230V |
| Connector - AC Input | IEC 320-C14 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Color | Black |
| Current, Rating | 10 A |
| Dimensions | 11.75"L×2"W×2"H |
| Length, Cord | wo/Cord |
| Material, Body | Aluminum |
| Material, Housing | Tough Extruded Aluminum Case with Black Powder-Coated Steel Cover |
| Outlet Location | Front |
| Special Features | Pilot Light |
| Standards | UL, cUL, CSA, CE, TUV |
| Voltage, Rating | 230 VAC |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Series | 1581 |
| Brand | Hammond Manufacturing |
咨询QQ
热线电话