所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 12 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Contact Mating Length | 0.390" (9.91mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header, Unshrouded |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Contact Resistance Max | 3 mohm |
| Current Rating (Max) | 7/Contact A |
| Housing Material | Polyester |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Color | White |
| Product Length (mm) | 47.55 mm |
| Product Depth (mm) | 16.26 mm |
| Product Height (mm) | 5.72 mm |
| Voltage Rating Max | 600VAC |
| Pitch (mm) | 3.96 mm |
| Series | :MTA-156 |
| Pitch Spacing | :3.96mm |
| No. of Rows | :1 |
| No. of Contacts | :12 |
| Contact Termination | :Through Hole Right Angle |
| Current Rating | :5A |
| Lead Spacing | :3.96mm |
| No. of Poles | :12 |
| Voltage Rating V AC | :250V |
| Working Voltage | :250V |
| Weight (kg) | 0.004 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话