所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 13 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Contact Mating Length | 0.390" (9.91mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header, Unshrouded |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 7 A |
| Housing Material | Polyester |
| Termination Post Length | 3.18 mm |
| Series | MTA-156 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Application | Wire-to-Board |
| Number of Positions / Contacts | 13 |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Standard Pack: | 1 |
| 连接器类型 | 头 |
| Centerline (Pitch) | 3.96 mm [ .156 in ] |
| 壳体种类 | 普通扁平 |
| Tail Plating Thickness | 2.54 µm [ 100 µin ] |
| 端子类型 | 插针 |
| Pick and Place Cover | Without |
| 封装方法 | 包装 |
| 底板材料厚度 | 1.27 µm, 50 µin |
| 行数 | 1 |
| 应力消除 | 不带 |
| 长度 | 51.51 mm [ 2.028 in ] |
| PC 板端接方法 | 通孔 - 焊接 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 7 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 线缆端接方法 | 焊接 |
| 端子定位力 | 不带 |
| Connector System | 线到板 |
| 接合对准 | 不带 |
| 工作电压 (VAC) | 600 |
| 适用于 | MTA .156 连接器组件或 SL .156 连接器组件 |
| CSA 文件号 | LR7189 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| PCB Mount Alignment | Without |
| 端子种类 | 直角 |
| 端子接触部电镀厚度 | 2.54 µm [ 100 µin ] |
| Tail Plating Material | Tin |
| Header Type | Unshrouded |
| 端子布局 | 同轴 |
| 工组温度范围 | -55 – 105 °C [ -67 – 221 °F ] |
| 产品类型 | 连接器 |
| Sealable | 否 |
| Contact Shape | Square |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| UL 等级 | 获得认可 |
| 面板安装固定 | 不带 |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| 外壳材料 | 聚酯 - GF |
| Underplate Material | Nickel |
| CSA Rating | Certified |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| 机构/标准 | CSA, UL |
| PCB Mounting Style | Through Hole |
| UL 文件号 | E28476 |
| 连接器种类 | 插头 |
| Backwall/Post Interruptions | Without |
| 壳体颜色 | 自然 |
| 封装数量 | 500 |
| PCB 厚度(建议) | 1.6 mm [ .063 in ] |
| 端子基材 | 铜合金 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 尾部长度 | 3.18 mm [ .125 in ] |
| 接合柱长度 | 9.906 mm [ .39 in ] |
| 接合固定 | 不带 |
咨询QQ
热线电话