所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 17 |
| Gender | HDR |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Contact Mating Length | 0.400" (10.16mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header, Unshrouded |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 17 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance Max | 3 mohm |
| Current Rating (Max) | 7/Contact A |
| Housing Material | Polyester |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Color | White |
| Product Length (mm) | 67.36 mm |
| Product Depth (mm) | 7.62 mm |
| Product Height (mm) | 13.33 mm |
| Voltage Rating Max | 600VAC |
| Pitch (mm) | 3.96 mm |
| 端子端接区域电镀厚度 | 2.54 µm [ 100 µin ] |
| 端子保持力 | Without |
| Centerline (Pitch) | 3.96 mm [ .156 in ] |
| 适用于 | MTA .156 连接器组件或 SL .156 连接器组件 |
| Circuit Application | Power |
| 接合固定类型 | 摩擦锁定 |
| 机构/标准号码 | E28476 |
| 封装方法 | 包装 |
| Termination Post/Tail Length | 3.18 mm [ .125 in ] |
| 行数 | 1 |
| 应力消除 | 不带 |
| 长度 | 67.36 mm [ 2.652 in ] |
| PC 板端接方法 | 通孔 - 焊接 |
| UL 防火等级 | UL 94V-0 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 7 |
| Connector System | 线到板 |
| 接合对准 | 不带 |
| 电源针数量 | 17 |
| 工作电压 (VAC) | 600 |
| 高度 | 10.79 mm [ .425 in ] |
| CSA 文件号 | LR7189 |
| 灼热丝额定值 | 标准件 - 非灼热丝 |
| PCB Mount Alignment | Without |
| Housing Type | Plug |
| Header Type | Unshrouded |
| PCB 安装角度 | 垂直 |
| 端子布局 | 直插式 |
| 工组温度范围 | -55 – 105 °C [ -67 – 221 °F ] |
| 产品类型 | 公端 |
| 端子接触部位电镀厚度 | 100 µm [ 2.54 µin ] |
| 端子类型 | 公端 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| UL 等级 | 获得认可 |
| 面板安装固定 | 不带 |
| 外壳材料 | 聚酯 |
| Underplate Material | Nickel |
| Sealed Condition | Not Sealed |
| CSA Rating | Certified |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| 接合柱长度 | 10.16 mm [ .4 in ] |
| 机构/标准 | CSA, UL |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| Backwall/Post Interruptions | Without |
| 封装数量 | 500 |
| PCB 厚度(建议) | .063 mm [ 1.6 in ] |
| 端子基材 | 铜合金 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 底板材料厚度 | 50 µm [ 1.27 µin ] |
| 接合固定 | 带有 |
咨询QQ
热线电话