所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Industry Aliases | 165TL11, 5-1437569-4 |
| Subcategory | Switch Push Button |
| Lead Time | 101 Days |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Current Rating | 5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Standard Package | 50 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Other Names | 5-1437569-4 |
| Circuit | DPST (1-NO, 1-NC) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Voltage Rating AC | 20 V |
| Product Category | Pushbutton Switches |
| Series | Command |
| Contact Form | SPST |
| Voltage Rating DC | 20 V |
| NEMA Rating | 1, 12, 13 |
| Mounting Style | Panel |
| Illumination Color | Multiple |
| Illumination | Sold Separately |
| Actuator | Rectangular |
| Power Rating | 0.4 VA |
| Part # Aliases | 5-1437569-4 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 适用于 | T1 3/4 带凸缘的小型基极灯。, 透镜型号 64T (*)(其中 * 表示 (2) 红,(3) 橙,(4) 黄,(5) 绿,(6) 蓝或 (9) 白)。 |
| 安装类型 | 面板 |
| プロセス密閉 | 否 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| 端子のめっき | 金 |
| スナップ アクション | 带有 |
| ボタンの幅 | 15 mm [ .59 in ] |
| 开关类型 | 按钮 |
| ギャング | 否 |
| 额定电压 (VDC) | 20, 24 |
| 油密 | 是 |
| 密封类型 | IP65 |
| 安装角度 | 垂直 |
| タクト | 是 |
| 照光 | 是 |
| 端子电流额定值 (A) | 5 |
| ロー プロファイル | 否 |
| アクチュエータの数 | 单 |
| 端子のタイプ | 1 NO & 1 NC |
| 動作機能 | 瞬时 |
| 产品类型 | 开关 |
| 防塵 | 否 |
| パネル カットアウトのサイズ (mm) | 16(直径) |
| 注释 | 单独订购灯。, 单独订购透镜套件。 |
| アクチュエータのスタイル | 矩形 |
咨询QQ
热线电话