所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | RJ-45 |
| Gender | F |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Number of Ports | 1 Port |
| Positions Loaded | 8 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Contact Resistance Max | 30 mohm |
| Housing Material | Polyester |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Contacts | 8 POS |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 17.78 mm |
| Product Depth (mm) | 18.8 mm |
| Product Height (mm) | 13.33 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Family | 6609212 |
咨询QQ
热线电话