所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | Spade lug on both ends |
| Length | 60 in |
| Color | Red |
| Cable Type | 12 AWG |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 20 A |
| Description/Function | This design greatly minimizes the effect of Thermal Electric Voltage (Thermal EMF) |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 2 kV |
| Part # Aliases | 1941183 |
| Life | Obsolete |
| Voltage - Rated | 2000VAC, DC (2kV) |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| 1st Connector | Spade Terminal |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Spade Terminal |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 131°F (55°C) |
| Configuration | Spade Terminal to Spade Terminal |
| Cable Length | 60.0" (1524.00mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话