所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Block |
| Number of Contacts | 19 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 12-30 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Fixed Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fixed Terminal Blocks |
| Number of Positions / Contacts | 19 |
| Wire Gauge Range | 30-12 |
| Current Rating | 17.5 A |
| Voltage Rating | 300 VAC |
| Mounting Angle | Vertical |
| Contact Plating | Tin |
| Color | Black |
| Contact Material | Brass |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Wire Gauge Max | 12 |
| Wire Gauge Min | 30 |
| Wire Orientation | Side |
| Wire Range (mm AWG) | 0.05-3.00 [30-12] |
| Wire Entry Diameter (Solid Wire) (mm²) | 0.03 â 2.50 |
| Screw Flange | Without |
| Screw Size | M3 |
| Number of Positions | 19 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Screw Plating | Nickel |
| Brand | Buchanan |
| Centerline (mm in) | 5.08 [0.200] |
| Mount Angle | Vertical |
| Product Type | Connector |
| Voltage (VAC) | 300 |
| Side Stackable | No |
| Connector Type | Wire Receptacle |
| Stacked Levels | Without |
| Contact Mating Area Plating Material | Tin |
| PCB Tail Length (mm in) | 3.50 [0.138] |
| Comment | 15A Field Wiring |
| Interlock | With |
| Wire Entry Angle | Side |
| Screw Material | Brass |
| Wire Entry Diameter (Stranded Wire) (mm²) | 0.03 â 1.50 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Closed End | Without |
| Packaging | Bulk |
| Number of Levels | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Positions Per Level | 19 |
| Clamp Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Current | 17.5A |
| Screw Thread | M3 |
| Voltage | 300V |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 50 |
| Centerline (Pitch) | 5.08 mm [ .2 in ] |
| 线径范围 | .05 – 3 mm² [ 30 – 12 AWG ] |
| 侧面可堆叠 | 否 |
| 封装方法 | 纸箱 |
| 螺钉尺寸 | M3 |
| 端子基材 | 黄铜 |
| 行数 | 1 |
| ねじ無しターミナル ブロック | 否 |
| スタック レベル | 不带 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| ねじの材質 | 黄铜 |
| ワイヤ導入口の角度 | 侧 |
| 安装角度 | 垂直 |
| 螺钉凸缘 | 不带 |
| 定格電流 (最大) (A) | 17.5 |
| 电压 (VAC) | 300 |
| ブロックのタイプ | 带联锁 PCB 安装 |
| 外壳材料 | 聚酰胺 6.6 GF |
| 端子安装 | 通孔 |
| 连接器种类 | 母端 |
| 闭端 | 不带 |
| 封装数量 | 50 |
| 注释 | 15A 现场配线 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| マーキングの色 | 白色 |
| PCB 尾部长度 | 3.5 mm [ .138 in ] |
| ねじのめっき材質 | 镍 |
| 联锁 | 带有 |
咨询QQ
热线电话