所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current - Max | 100A |
| Voltage - Max | 16V |
| Time to Trip | 8s |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 1,500 |
| R Min/Max | 0.040 ~ 0.110 Ohm |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 1.5A |
| Current - Trip (It) | 3A |
| Package/Case | 1812 (4532 Metric), Concave |
| Other Names | F4240CT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Product Category | Resettable Fuses - PPTC |
| Maximum Voltage | 16 V |
| Current Rating - Max | 100 A |
| Type | PolyFuse Resettable PTC |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric), Concave |
| Brand | Littelfuse |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话