所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Threaded Case | Without |
| PCB Retention Method | Guide Posts |
| Number of Positions | 2 |
| Actuator Style | Top |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Actuator Length (mm (in)) | 2.30 [0.090] |
| Brand | Alcoswitch |
| Mount Angle | Vertical |
| PCB Retention Feature | Yes |
| Contact Plating | Gold |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Contact Rating | 0.4 VA max @ 20 VDC or peak AC |
| Stamped Marking | With |
| Configuration (Pole-Throw) | Double Pole - Double Throw |
| Terminal Configuration | Standard |
| PCB Tail Length (mm in) | 5.33 [0.210] |
| Actuator Travel | 2.00 [.079] |
| Mount Style | Through-Hole |
| Grade | Instrumentation |
| Series | MSS |
| Number of Actuators | Single |
| Termination Type | PC |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Actuator Material | Polyester |
| Standard Pack: | 600 |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Switch Function | On-On |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Standard Package | 600 |
| Contact Rating @ Voltage | 0.4VA @ 20VAC/DC |
| Orientation | Vertical |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Terminals Connected | 2-1, 5-4 |
| PCB 安装固定类型 | 引导柱体 |
| 封装方法 | 托盘 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| 长度 | 14 mm [ .55118 in ] |
| Actuator Color | Black |
| UL 易燃性等级 | UL 94-HB |
| Actuator Length | 2.3 mm [ .09 in ] |
| 开关类型 | 滑块 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 安装角度 | 垂直 |
| 等级 | 仪表 |
| PCB 安装固定 | 带有 |
| 端接类型 | PC |
| 配置(极掷) | 双刀双掷 |
| 宽度 | 5.8 mm [ .2283 in ] |
| 端子配置 | Standard |
| 产品类型 | 开关 |
| 端子电镀 | 金 |
| 针数 | 2 |
| PCB 尾部长度 | 3 mm [ .118 in ] |
咨询QQ
热线电话