所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | 1POS LGH to 1POS LGH |
| Cable Type | Lead |
| Gender | SKT-SKT |
| Cable Length | 0.61 m |
| Standard Package | Bulk |
| Lead Assembly Type | Double-End |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Positive Stop Ferrule | Without |
| Wire Insulation | Silicone |
| Wire Size (mm² (AWG)) | 16 |
| Cap Material | Polycarbonate |
| Operating Voltage (kVDC) | 20 |
| Barrel Depth (mm (in)) | 22.35 [0.880] |
| Brand | AMP |
| Cap Color | Red |
| Wire Color | White (Standard) |
| Mount Angle | Straight |
| Shielded | No |
| Wire Diameter (mm in) | 7.11 [0.280] |
| Product Type | Lead Assembly |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Shielding | Unshielded |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Color - Cap | Red |
| Length | 24.0" (609.6mm) |
| Color - Wire | White |
| Material - Cap | Polycarbonate |
| Voltage | 20kV |
| Barrel Depth | 0.88" (22.35mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 20 |
咨询QQ
热线电话