所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | Power Assemblies |
| Type | LGH Lead Cable |
| Connector End B | No Connector |
| Connector End B Pin Count | 0 |
| Wire Gauge - AWG | 16 |
| Length | 457.2 mm |
| Color | White |
| Series | LGH |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Voltage Rating | 20 kV |
| Lead Assembly Type | Single-End |
| Barrel Diameter (mm (in)) | 7.13 [0.281] |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Positive Stop Ferrule | Without |
| Pigtail Length (mm in) | 9.65 [0.380] |
| Wire Diameter (mm (in)) | 7.11 [0.280] |
| Wire Size (mm² (AWG)) | 16 |
| Cap Material | Polycarbonate |
| Operating Voltage (kVDC) | 20 |
| Barrel Depth (mm (in)) | 22.35 [0.880] |
| Brand | AMP |
| Cap Color | Red |
| Wire Color | White (Standard) |
| Mount Angle | Straight |
| RoHSELV Compliance | ELV compliant |
| Shielded | No |
| Wire Insulation | Silicone |
| Product Type | Lead Assembly |
| RoHSELV Compliance History | Always was ELV compliant |
| 线缆尺寸 (AWG) | 16 |
| 端子类型 | 插座 |
| Pigtail Length | 9.65 mm [ .38 in ] |
| 封装数量 | 20 |
| Assembly Length | 457.2 mm [ 18 in ] |
| 屏蔽 | 否 |
| 工作电压 (VDC) | 20000 |
| 工组温度范围 (°C) | -55 – 125 |
| 产品类型 | 引线组件 |
| 线缆端接方法 | 预端接至电缆 |
咨询QQ
热线电话