所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | LGH |
| Cable Type | Lead |
| Cable Length | 0.356 m |
| Standard Package | Bulk |
| Product | Power Assemblies |
| Type | LGH Lead Cable |
| Connector End B | No Connector |
| Connector End B Pin Count | 0 |
| Series | LGH |
| Lead Assembly Type | Single-End |
| RoHSELV Compliance | ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Positive Stop Ferrule | With |
| Pigtail Length (mm in) | 9.65 [0.380] |
| Wire Diameter (mm (in)) | 4.22 [0.166] |
| Wire Size (mm² (AWG)) | 16 |
| Cap Material | Glass-Filled Polyester |
| Operating Voltage (kVDC) | 10 |
| Barrel Depth (mm (in)) | 13.50 [0.530] |
| Brand | AMP |
| Cap Color | Green |
| Wire Color | White (Standard) |
| Mount Angle | Straight |
| Shielded | No |
| Wire Insulation | Silicone |
| Product Type | Lead Assembly |
| RoHSELV Compliance History | Always was ELV compliant |
| 线缆尺寸 (AWG) | 16 |
| Pigtail Length | 9.65 mm [ .38 in ] |
| 封装数量 | 20 |
| Assembly Length | 355.6 mm [ 14 in ] |
| 屏蔽 | 否 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| 工作电压 (VDC) | 10000 |
| 工组温度范围 (°C) | -55 – 125 |
| 产品类型 | 引线组件 |
| 线缆端接方法 | 预端接至电缆 |
咨询QQ
热线电话