所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | SATA |
| Gender | RCP |
| Pitch | 0.8 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Rail / Tube |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Lead Free Solder Processes | Reflow solder capable to 245°C, Reflow solder capable to 260°C |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| High Temperature Housing | Yes |
| PCB Mount Angle | Vertical |
| Receptacle Configuration | Mini-SAS |
| Keyed | Yes |
| Key Type | 2 |
| Packaging Method | Tube |
| Number of Ports | 1 |
| Proprietary Name | EVERCLEAR |
| PCB Retention Feature | No |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) over Nickel (50) |
| Stackable | No |
| Product Type | Receptacle/Shell Assembly |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Number of Positions | 36 |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 3.50 [0.138] |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | SAS, Mini |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Connector Style | Receptacle with Cage |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 26 |
| Product | SATA Connectors |
| Product Category | I/O Connectors |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Style | Solder Pin |
| Mounting Angle | Vertical |
| Number of Positions / Contacts | 36 |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| PCB Mounting Style | Through Hole |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 30 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| 端口数量 | 1 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| Product Grouping | Mini-SAS |
| 封装数量 | 26 |
| 封装方法 | 盒和管, 管 |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| Shell | With |
| 连接器种类 | 母端 |
| 端接柱体长度 | 3.5 mm [ .138 in ] |
| 键控 | 是 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
咨询QQ
热线电话