所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Flat Cables |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Ribbon Cable |
| Number of Conductors | 26 |
| Conductor Spacing | 1 mm |
| Stranding | 7 x 36 |
| Wire Gauge - AWG | 28 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Shielding | Unshielded |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Color | Gray with One Blue Edge |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 105 C |
| Cable Type | Ribbon Cable, Planar |
| Insulation Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Current Rating | 1 A |
| Length | 1 ft |
| Number of Positions / Contacts | 26 |
| Packaging | Spool |
| Tradename | Spectra-Zip |
咨询QQ
热线电话