所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Flat Cables |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Ribbon Cable |
| Number of Conductors | 44 |
| Conductor Spacing | 1 mm |
| Stranding | 7 x 36 |
| Wire Gauge - AWG | 28 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Shielding | Unshielded |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Color | Gray with One Blue Edge |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 105 C |
| Cable Type | Ribbon Cable, Planar |
| Insulation Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Current Rating | 1 A |
| Length | 1 ft |
| American Wire Gauge | 28 |
| Cable Shape | Planar |
| Capacitance | 60.024 pF/m |
| Characteristic Impedance | 83 Ω |
| Conductor Strand Type | Stranded |
| Core Strands | 7/36 |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Number of Strands | 7 |
| Number of Ways | 44 |
| Pitch | 1mm |
| Screened/Unscreened | Unscreened |
| Sheath Colour | Grey |
| Size of Strands | 36 |
| Width | 43.89 mm |
| rohs | Compliant |
| Tradename | Spectra-Zip |
| No. of Conductors | :44 |
| Pitch Spacing | :1mm |
| Conductor Size AWG | :28AWG |
| Conductor Area CSA | :0.072mm² |
| Jacket Colour | :Grey |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Impedance | :83ohm |
| Inductance | :0.5µH/m |
| Insulation Resistance | :10000Mohm |
| No. of Max Strands x Strand Size | :7 x 0.127mm |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Weight (kg) | 0.076 |
| Tariff No. | 85444995 |
| Reel Length (Imperial) | :300ft |
| Reel Length (Metric) | :91m |
| Wire type | ribbon |
| Dimensions | see |
| Package contents | 30,5m |
| Rated voltage | 300V |
| Ribbon cable pitch | 1mm |
| A dimension | 43.89mm |
| B dimension | 42.99mm |
| Gross weight | 2.46 kg |
| Operating temperature | max. 105°C |
| Insulation colour | grey |
| Core structure | stranded |
| Outer insulation material | PVC |
| Multiplicity | 1 |
| Number of cores | 44 |
| Core diameter | 28AWG |
| Core type | Cu, tinned |
| Collective package [rol] | 1 |
咨询QQ
热线电话