所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Flat Cables |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Ribbon Cable |
| Number of Conductors | 50 |
| Conductor Spacing | 1 mm |
| Stranding | 7 x 36 |
| Wire Gauge - AWG | 28 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Shielding | Unshielded |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Color | Gray with One Blue Edge |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 105 C |
| Cable Type | Ribbon Cable, Planar |
| Insulation Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Current Rating | 1 A |
| Length | 1 ft |
| American Wire Gauge | 28 |
| Cable Shape | Planar |
| Capacitance | 60.024 pF/m |
| Characteristic Impedance | 83 Ω |
| Conductor Strand Type | Stranded |
| Core Strands | 7/36 |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Number of Strands | 7 |
| Number of Ways | 50 |
| Pitch | 1mm |
| Screened/Unscreened | Unscreened |
| Sheath Colour | Grey |
| Size of Strands | 36 |
| Width | 49.89 mm |
| rohs | Compliant |
| Tradename | Spectra-Zip |
| Wire type | ribbon |
| Dimensions | see |
| Package contents | 30,5m |
| Rated voltage | 300V |
| Ribbon cable pitch | 1mm |
| A dimension | 49.89mm |
| B dimension | 48.99mm |
| Gross weight | 3.14 kg |
| Operating temperature | max. 105°C |
| Insulation colour | grey |
| Core structure | stranded |
| Outer insulation material | PVC |
| Multiplicity | 1 |
| Number of cores | 50 |
| Core diameter | 28AWG |
| Core type | Cu, tinned |
| Collective package [rol] | 1 |
| A | 49.89 |
| Poles | 50 |
| B | 48.99 |
| Max cross-section AWG | 28 |
| Cable type | Ribbon cable |
| Packaging | Sold by meter |
| Cross-section | 0.080 mm² |
| Grid | 1 |
| Conductor insulation | PVC |
| Cross-section AWG | 28 AWG |
| Impedance | 83 |
| Temperature range | -20...+105 °C |
| Original packaging | 30 |
| 线芯绞距 | 7/36 |
| 阻抗特性 | 83 Ω |
| 绞线尺寸 | 36 |
| 系列 | Spectra-Strip |
| 最高工作温度 | +105°C |
| 电缆形状 | 平面 |
| 导体绞线类型 | 股绞电线 |
| 电容值 | 60.024 pF/m |
| 最低工作温度 | -20°C |
| 护套颜色 | 灰色 |
| 屏蔽/无屏蔽 | 无屏蔽 |
| 美国线规 | 28 |
| 绞线数目 | 7 |
| 线路数目 | 50 |
| 额定电压 | 300 V |
| 宽度 | 49.89 mm |
| 节距 | 1mm |
咨询QQ
热线电话