所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Thermistors - NTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 10 kOhms |
| Tolerance | 0.2 % |
| Termination Style | Radial |
| Series | 192 |
| Operating Temperature Range | - 60 C to + 150 C |
| Dimensions | 2.413 mm Dia. |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Type | NTC |
| Resistance @ 25C | 10000 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Product Diameter | 2.41 |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Thermal Time Constant | 15 |
| Minimum Operating Temperature | -60 |
| Accuracy | 70°C(Max) |
| Selling Alternatives | 192-103LET-A01(NRC) |
| Subcategory | Thermistor |
| Lead Time | 74 Days |
| B0/50 | 3887K |
| B Value Tolerance | ±1.3% |
| Length - Lead Wire | 1.50" (38.00mm) |
| Operating Temperature | -60°C ~ 150°C |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 10k |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 500 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package/Case | Bead |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Pin Count | 2 |
| Thermal Time Constant | 15 s |
| Screening Level | Military |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 150C |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | Not Required mm |
| Resistance @ 25C | 10000 ohm |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temperature Min Deg. C | -60C |
咨询QQ
热线电话