所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4Chip LED |
| Pin Count | 4 |
| Type | Bi-Color |
| Number of LEDs | 2 |
| Intensity | 112(Max)|57(Max) mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 624/575(Max)nm |
| Peak Wavelength | 632/575 nm |
| Color | Red/Yellow Green |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 1.9 mm x 1.6 mm x 0.8 mm |
| LED Size | 1.9 mm x 1.6 mm x 0.8 mm |
| Forward Current | 20 mA |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Dominant Wavelength | 624/575(Max) |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Package Width | 1.6 |
| PCB | 4 |
| Maximum Power Dissipation | 60 |
| Viewing Angle | 120 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.4 |
| Peak Wavelength | 632/575 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | AlGaInP |
| Supplier Package | Chip LED |
| Standard Package Name | Chip LED |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 1.3 |
| Package Height | 0.4 |
| High Brightness | No |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.05V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 1.6mm x 1.1mm |
| Wavelength - Dominant | 573nm, 624nm |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.30mm W |
| Millicandela Rating | 43mcd Green, 85mcd Red |
| Wavelength - Peak | 575nm, 632nm |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 0.40mm |
| Lens Type | Clear |
| Package/Case | 0605 (1613 Metric) |
| rohs | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Emitting Color | Red/Yellow Green |
| Power Dissipation | 60 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | Chip Led |
| Shape Type | Rectangular |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Test Current (It) | 20 mA |
| Chip Material | AlGaInP |
| Main Category | Chip LED |
| Rad Hardened | No |
| Product Depth (mm) | 1.6 mm |
| Product Height (mm) | 0.4 mm |
| Product Length (mm) | 1.3 mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V |
| Automotive | NO |
| Case type | LOW POWER |
| Emitted colour | BICOL.G/R |
| Surface colour | CLEAR |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| Lumintenmin | 57/28,5 mcd |
| Number of chips | 2 |
| Emission angle | 120 ° |
| Case size | 1,3x1,6 LxW |
| I(F) nominal | 20 mA |
| Lambda domtyp | 625/570 nm |
| Lambda peak typ | 570/624 nm |
咨询QQ
热线电话