everlight electronics
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4Chip LED |
| Pin Count | 4 |
| Type | Bi-Color |
| Number of LEDs | 2 |
| Intensity | 35|13 mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 624/573 nm |
| Peak Wavelength | 632/575 nm |
| Color | Red/Yellow Green |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 1.9 mm x 1.6 mm x 0.8 mm |
| LED Size | 1.9 mm x 1.6 mm x 0.8 mm |
| Forward Current | 20 mA |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Dominant Wavelength | 624/573 |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Package Width | 1.3 |
| PCB | 4 |
| Maximum Power Dissipation | 60 |
| Viewing Angle | 120 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.4 |
| Peak Wavelength | 632/575 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | AlGaInP |
| Supplier Package | Chip LED |
| Standard Package Name | Chip LED |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 1.6 |
| Package Height | 0.4 |
| High Brightness | No |
| Automotive | NO |
| Lambda peak typ | 575/632 nm |
| Case type | LOW POWER |
| Emitted colour | BICOL.G/R |
| Height | 0.4 mm |
| Forward voltage | 2.0 V |
| Lumintenmin | 9/22 mcd |
| Number of chips | 2 |
| Emission angle | 120 ° |
| Case size | 1,6x1,3 LxW |
| I(F) nominal | 20 mA |
| Lambda domtyp | 573/624 nm |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话