所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Tri-Color |
| Number of LEDs | 3 |
| LED Material | InGaN|InGaN|AlGaInN |
| Intensity | 50|180|100 mcd |
| Peak Wavelength | 468/518/632 nm |
| Color | Blue/Green/Red |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Dominant Wavelength | 470/525/624 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Package Width | 1.6 |
| PCB | 6 |
| Maximum Power Dissipation | 95/95/60 |
| Viewing Angle | 120 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3.9/3.9/2.4 |
| Peak Wavelength | 468/518/632 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 1.6 |
| Pin Count | 6 |
| Package Height | 0.35 |
| High Brightness | Yes |
| Matchcode | 19-337/R6GHBHC-A01/2T |
| Lambda dom.typ | 632/518/46nm |
| Package | 0603 |
| Unit Pack | 2000 |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| MOQ | 2000 |
| SMT/ SMD | YES. |
| Lum.inten.min | 72/112/29mcd |
| Emitted colour | R/G/B |
| Surface colour | CLEAR |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Forward voltage | 2.1V |
| Length | 1.6mm |
| Case size | 1,6x1,6LxW |
| Automotive | NO |
| Number of chips | 3 |
| Height | 0.35mm |
| I(F) nominal | 20mA |
| Emission angle | 120° |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 1.6mm x 1.0mm |
| Wavelength - Dominant | 624nm, 525nm, 470nm |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.60mm W |
| Millicandela Rating | 100mcd Red, 180mcd Green, 50mcd Blue |
| Wavelength - Peak | 632nm, 518nm, 468nm |
| Current - Test | 20mA |
| Lens Type | Clear |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| rohs | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Illumination Color | Red |
| Wavelength/Color Temperature | 624 nm |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Luminous Intensity | 100 mcd |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | 0603 |
| LED Size | 1.6 mm x 1.6 mm x 0.35 mm |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue |
咨询QQ
热线电话