所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 5 mm |
| Number of Contacts | 15 |
| Number of Rows | 3 |
| Gender | RCP |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Centerline (mm (in)) | 5.00 [0.197] |
| Connector Type | Junior Power Timer |
| Housing Material | PBT - GF 10 |
| Housing Color | Purple |
| Sealed | No |
| Product Type | Receptacle Housing |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Number of Positions | 15 |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Purple |
| Note | Contacts Not Provided |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.217" (5.51mm) |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Product Category | Power to the Board |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Number of Positions / Contacts | 15 |
| RoHS | In Transition |
| Number of Contact Rows | 3 |
| Product Depth (mm) | 26.5 mm |
| Pitch (mm) | 5 mm |
| Connector | plug |
| Polarisation | A |
| Mounting | on cable |
| Colour | purple |
| Connector variant | w/o terminals |
| Connector type | female |
| Type of pin configuration | 3x5 |
| Gross weight | 8.56 g |
| Connector series | Junior Power Timer |
| Multiplicity | 1 |
| Number of pins | 15 |
| spg | 1 |
| Collective package [pcs] | 1 |
| Contacts pitch | 5mm |
| 连接器类型 | Receptacle |
| 间距 | 0.197" (5.00mm) |
| 系列 | Junior Power Timer, AMP |
| 位置数 | 15 |
| 排距 | 0.217" (5.51mm) |
| 触头端接 | Crimp |
| 接触点类型 | Female Socket |
| 装配类型 | Free Hanging (In-Line) |
| 排数 | 3 |
| Centerline (Pitch) | 5 mm [ .197 in ] |
| Circuit Application | Signal |
| 能够保证连接器位置 | 否 |
| 应变消除 | 否 |
| 封装方法 | 纸箱 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| 行数 | 3 |
| 长度 | 26.2 mm [ 1.031 in ] |
| 颜色 | 其他 |
| 高度 | 26.5 mm [ 1.043 in ] |
| Connector System | 线到线 |
| Sealable | 否 |
| Terminal Position Assurance | Yes |
| 主体材料 | PBT GF |
| Hybrid Connector | No |
| Serviceable | No |
| 连接器代码 | A |
| 极化 | 是 |
| 连接器种类 | 母端子外壳 |
| Primary Locking Feature | On the terminal |
| 对接公端宽度 | 2.8 mm [ .11 in ] |
咨询QQ
热线电话