所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 5 mm |
| Number of Contacts | 15 |
| Number of Rows | 3 |
| Gender | RCP |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Centerline | 5.0 |
| Connector Code | A |
| Brand | AMP |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 15 |
| Housing Material | PBT - GF |
| Type of Connector | 2.8 / JPT |
| Housing Color | Gentian Blue |
| Sealed | No |
| Contact Type | Socket |
| Connector Style | Receptacle |
| Product Type | Connector |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Preloaded | No |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Blue |
| Note | Contacts Not Provided |
| Row Spacing | 0.217" (5.51mm) |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Colour | Blue |
| Depth | 26.5mm |
| Width | 29.8mm |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| NumberofContacts | 15 |
| PrimaryType | Receptacle |
| 触点数目 | 15 |
| 连接器类型 | 母座 |
| 系列 | Junior Power Timer |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 宽度 | 29.8mm |
| 外壳材料 | 聚碳酸酯 (PBT) |
| 行数 | 3 |
| 深度 | 26.5mm |
| 类型 | Housing |
| 颜色 | 蓝色 |
| Centerline (Pitch) | 5 mm [ .197 in ] |
| Circuit Application | Signal |
| 能够保证连接器位置 | 否 |
| 应变消除 | 否 |
| 封装方法 | 纸箱 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| 长度 | 26.2 mm [ 1.031 in ] |
| 高度 | 26.5 mm [ 1.043 in ] |
| Connector System | 线到线 |
| Sealable | 否 |
| Terminal Position Assurance | Yes |
| 主体材料 | PBT GF |
| Hybrid Connector | No |
| Serviceable | No |
| 连接器代码 | A |
| 极化 | 是 |
| 连接器种类 | 母端子外壳 |
| Primary Locking Feature | On the terminal |
| 对接公端宽度 | 2.8 mm [ .11 in ] |
咨询QQ
热线电话