所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-201AD |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 50 V |
| Peak Average Forward Current | 3@Ta=105C A |
| Peak Reverse Current | 10 uA |
| Peak Forward Voltage | 1 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 200 A |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | DO-201AD |
| Standard Package Name | DO-201-AD |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 3@Ta=105C |
| Package Diameter | 5.3(Max) |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 50 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 200 |
| Operating Junction Temperature | -65 to 150 |
| Peak Forward Voltage | 1 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 9.5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 1200 |
| MOQ | 4800 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 50V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 3A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50V |
| Thermal Resistance | 15°C/W Ja |
| Capacitance @ Vr, F | 50pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-201AD |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Package/Case | DO-201AD, Axial |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1200 |
| Product | Standard Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| Forward Continuous Current | 3 A |
| Forward Voltage Drop | 1 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Reverse Voltage | 50 V |
| Reverse Current IR | 10 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | DO-201AD |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 200 A |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | DO-201AD |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 200 |
| Peak Rep Rev Volt | 50 |
| Rev Curr | 10 |
| Forward Voltage | 1 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 3 |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话