所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2G-MELF |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 96.2 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 20 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 15.6 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 8.4 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 10.45 V |
| Test Current | 125 mA |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | Yes |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 15.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Package / Case | SQ-MELF, C |
| Supplier Device Package | C, SQ-MELF |
| Voltage - Breakdown (Min) | 10.45V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 8.4V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 96.2A |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Brand | Microsemi |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话