所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 9.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package | SMB |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Frequency | 2700pF @ 1MHz |
| Standard Package | 10 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Type | Zener |
| Other Names | 1SMB5.0AT3OSDKR |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话