所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Toggle Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SPDT |
| Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating AC | 277 V |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Termination Style | Screw |
| Mounting Style | Panel |
| Terminal Seal | Sealed |
| Contact Plating | Silver Cadmium Oxide |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Actuator | Lever |
| Bushing Size | 15/32-32 |
| Part # Aliases | MS24523-27 |
| Comment | Silver cadmium oxide contacts |
| CircuitryOperating action | 126325 |
| Lever Type | Standard |
| Series Name | TL |
| Mounting | Bushing 15/32 in |
| AmpereVoltage Range (Resistive Load) | 0.5 A at 250 Vdc|0.75 A at 115 Vdc|0.5 A to 15 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc|0.5 A to 1 |
| UNSPSC Commodity | 30211908 Toggle switches |
| Circuitry | SPDT |
| UNSPSC Code | 30211908 |
| Termination | Screw |
| ULCSA Rating Code | L192: 10 A-125, 250, 277 Vac; 1/4 Hp-125 Vac; 1/2 Hp-250, 277 Vac; 3 A-125 Vac " |
| Military Part Number | MS24523-27 |
| Industry Aliases | 5930006831633, MS24523-27 |
| Subcategory | Switch Toggle |
| Lead Time | 7 Days |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.40mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 71°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Ingress Protection | Environment Proof |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Material | Nickel Plated |
| Actuator Length | 17.27mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| AC contacts rating (at resistance load) | 6 A / 230 VAC |
| Leads | screw |
| DC contacts rating (at resistance load) | 15 A / 28 VDC |
| Mounting hole diameter | Ø12.4mm |
| Multiplicity | 1 |
| Contacts configuration | SP3T |
| Gross weight | 0.03 kg |
| Switching method | (ON)-OFF-(ON) |
| Operating temperature | -65...71°C |
| Knob height | 26.7mm |
| Stable positions number | 1-position |
| Toggle type | round |
| Number of positions | 3 |
| Switch type | toggle |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Toggle Switch |
| Ampere/Voltage Range (Resistive Load) | 0.5 A at 250 Vdc|0.75 A at 115 Vdc|0.5 A to 15 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc|0.5 A to 10 A at 0.5 Vac to 277 Vac |
| Action | 3 position |
| Circuitry/Operating action | Bushing 15/32 in |
| MIL Spec Number | Standard |
| UL/CSA | Silver cadmium oxide contacts |
咨询QQ
热线电话