所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Toggle Switches |
| RoHS | In Transition |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | (ON) - OFF - (ON) |
| Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating AC | 277 V |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Termination Style | Screw |
| Contact Plating | Silver Cadmium Oxide |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Actuator | Lever |
| Bushing Size | 15/32-32 |
| Series | TL |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Circuit | SPDT |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.40mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 71°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Ingress Protection | Environment Proof |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Material | Nickel Plated |
| Actuator Length | 17.27mm |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Mounting Style | Panel |
咨询QQ
热线电话