所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Current Rating | 13.5 → 18A |
| Pitch | 3.5mm |
| Series | 2000 |
| Termination Method | Clamp |
| Voltage Rating | 800 V |
| Wire Size | 24 → 16 AWG |
| Connector Type | :Terminal Block, DIN Rail |
| Connector Mounting | :DIN Rail |
| No. of Contacts | :2 |
| Wire Size AWG Min | :24AWG |
| Wire Size AWG Max | :16AWG |
| Contact Plating | :- |
| Contact Material | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approvals / Standards | :EN 60079 |
| External Length / Height | :33mm |
| External Width | :48.5mm |
| MSL | :- |
| Wire Size (AWG) | :24AWG to 16AWG |
| Wire Size Range (AWG) | :24-16 |
| Weight (kg) | 0.00362 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话