所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | 200A |
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 3A (AC/DC) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Bushing Thread | Unthreaded |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 6.10mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Rating AC | 120 V |
| Terminal Seal | Sealed |
| Contact Form | SPDT |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Plating | Silver |
| Sealed | Yes |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Rating @ Voltage | 3A @ 120VAC |
| MainCategory | Switches |
| SubCategory | Toggle Switch |
咨询QQ
热线电话