所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Bushing Thread | Unthreaded |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 6.10mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Voltage Rating AC | 20 V |
| Product Category | Toggle Switches |
| Terminal Seal | Sealed |
| Series | 200A |
| Contact Form | SPDT |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Bat |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Sealed | Yes |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Rating @ Voltage | 0.4VA @ 20VAC/DC |
| MainCategory | Switches |
| SubCategory | Toggle Switch |
| 系列 | 200A |
| 端接样式 | PC Pin |
| 衬套螺纹 | Unthreaded |
| 操作温度 | -30°C ~ 85°C |
| 开关功能 | On-Mom |
| 额定电压 - 交流 | 20V |
| 电路 | SPDT |
| 额定电流 | 0.4VA (AC/DC) |
| 装配类型 | Through Hole, Right Angle |
| 照明 | Non-Illuminated |
| 致动器类型 | Standard Round |
| 额定电压 - 直流 | 20V |
| 致动器长度 | 6.10mm |
咨询QQ
热线电话