所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating AC | 120 V |
| Current Rating | 3 A |
| Terminal Seal | Sealed |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - ON |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Actuator Length | 6.10mm |
| Sealed | Yes |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Configuration | SPDT |
| Bushing Thread | Unthreaded |
| Actuator Type | Standard Round |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Contact Rating @ Voltage | 0.4VA @ 20VAC/DC |
| MainCategory | Switches |
| SubCategory | Toggle Switch |
咨询QQ
热线电话